Countrycross v Skýcove 2024:

Motocross club Skýcov opäť po roku privítal v hojnom počte 287 pretekárov na MM SR v countrycrosse. V sezóne roku 2024 boli preteky v Skýcove druhé v poradí. Domáci pretekári i členovia klubu pripravovali 10 km okruh trate. Prípravy boli náročné, ale náš šikovný tím to zvládol bez problémov. Polievanie trate zabezpečili DHZ Topoľčianky a DHZ Slažany, ktorým patrí veľké ,,Ďakujem”. Všetko išlo podľa plánov, a tak v sobotu o 10:00 hod. mohli odštartovať prvé kategórie. Po prvom dni sa zmenil smer trate a upravila sa trať na nedeľu. Počas celého víkendu prišlo podporiť jazdcov až 1200 divákov. Medzi pretekármi súťažil aj náš domáci tím. Erika Gahérová skončila na krásnej 4. priečke, Marián Matejov sa umiestnil na 10. pozícii , Anton Fides si vybojoval 8. miesto, Erik Kováč skončil na 17. priečke, Rudolf Siklienka sa umiestnil na 7. priečke a Denis Lidik sa umiestnil na 14. mieste. Tento rok sa z domácich jazdcov víťazne umiestnil Patrik Pauček v kategórii SP E1 kde si zobral zlatý pohár. Počasie počas celého víkendu bolo krásne. Našim jazdcom srdečne ďakujeme za reprezentáciu. Poďakovať chceme taktiež aj našim sponzorom MB elektro servis, PMMONT s. r. o., AUTOCENTRUM - Roman Ďuračka, Rechtys s.r.o., Agrok s.r.o., BenátCentrum, ViOn, Château Topoľčianky, ATV RESCUE System s. r. o., AUTO-ASOS, starostovi obce Skýcov – Tomášovi Kolembusovi a celému obecnému zastupiteľstvu, Združeniu Urbárnikov Skýcov a ostatným, ktorí prispeli či už materiálne, peňažne alebo pri príprave a organizovaní podujatia. Taktiež vďaka patrí aj celému personálu v bufete, traťovým komisárom a ostatným usporiadateľom . Za zorganizovanie celého športového podujatia patrí poďakovanie prezidentovi Motocross clubu Skýcov Mariánovi Bernátovi.

Borský Mikuláš otvoril “enduro” sezónu SMF 2024:

Jubilejnú 30. športovú sezónu 2023 zahájilo víkendové podujatie disciplíny Enduro a Rely, a to enduro šprint v Borskom Mikuláši. Za krásneho slnečného počasia sa podujatia zúčastnilo 230 jazdcov zo Slovenska, ČR a Poľska.

Organizátor Rallycross a Motocross club Borský Mikuláš pripravil na úvod sezóny náročnú trať enduro-šprintu s dĺžkou kola cca 8 km, s časom prejazdu do 10 minút. Jazdci sa museli popasovať s piesočnatým podkladom v kombinácii s rýchlymi pasážami, úzkymi prejazdmi medzi stromami, so skokmi či dunami. Práve piesok robí túto trať náročnou a jedinečnou, ktorá potrápila aj skúsenejších pretekárov. Pripravená bola aj tréningová trať vedľa depa. Parkovanie bolo pripravené na rozsiahlej trávnatej ploche, takže každý pohodlne zaparkoval. Nechýbali ani stánky s rôznym občerstvením a atrakciami pre divácku verejnosť.

Oba súťažné dni boli rozdelené do dvoch štartov. V sobotu ranný štart a seniori absolvovali 4 okruhy a  poobedný štart 5 okruhov. V nedeľu sa išlo pri každom štarte o jeden okruch menej. Na tomto preteku nesmel chýbať ani Motocross club Skýcov zastúpený Enduro Teamom Skýcov v zložení: Rudolf Siklienka, Patik Pauček, Anton Fides, Denis Lidik a Erik Kováč. Na striebornej priečke sa umiestnili dvaja naši jazdci a to Pauček Patrík, ktorý jazdi triedu SP E1 a Anton Fides v kategórií Hobby E1. Rudolf Siklienka si vybojoval 6.mieste v triede MMSR E2. A v triede Hobby E2 nás reprezentovali aj dvaja naši jazdci, a to Denis Lidík, ktorý získal krásnu 8.priečku a Erik Kováč v tej istej triede obsadil 11. miesto. Našim chlapcom za reprezentáciu ďakujeme a prajeme veľa šťastia na druhom podujatí seriálu na domácej trati v Skýcove 27.-28.4.2024.